The House’da Yaz Ligi

The House’da Yaz Ligi

The House bu yaz dartsız kalmak istemeyenler için yaz ligi başlatıyor. Hafta içi akşamları oynanacak maçlar için iki kişilik takımlar yeterli olacak. Lig, 03 Temmuz 2006 tarihinde başlayacak ve 03 Agustos 2006 tarihde sona erecek.

Turnuva hakkında ayrıntılı bilgi ve katılım şartları:

1. Ligde oynayacak takımlar en az 2 en fazla 4 kişiden oluşacaktır.
2. Lig Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri oynanacaktır. Fikstür takımların haftada sadece 1 gece oynayacağı şekilde ayarlanacaktır. (Bu durum katilim sayisina göre degisebilir ancak takimlar haftada 2 geceden fazla mac yapmayacaklardir.)
3. Takımlar, müsabakalarda 2 adet 501 ve 1 adet kriket maçı oynayacaklardır. Takımlar kazandıkları her bir maç için (2 sayı ve 1 kriket karşılaşması için ayrı ayrı) 1 puan alacaklardır. Sıralama bu maçlardan alınan puanların toplanması sonucunda oluşacaktır.
4. Sayı maçları Best of 3 501, kriket maçları ise sayılardan cezalı (20,19…11,10, D,T,B,H) olarak oynanacaktır.
5. Ligde bayan oyuncuları teşvik etmek amacıyla pozitif ayrımcılık uygulanacaktır. Sayı maçına çıkan bayan oyunculara erkek oyuncularla karşılaşması halinde 50 (501-451) handikap puanı verilecektir. Kriket maçlarında ise bayan oyuncu başına 50 ceza puanı handikap sağlanacaktır. Takımların her ikisinin de bir bayan bir erkek oyuncudan oluşması durumunda handikap puanı uygulması yapılmaz.
6. Lig, 16 takımın katılımı ile sınırlıdır.
7. Lige katılım ücreti yoktur, ancak lig boyunca lig kumbarası sistemi işletilecektir. Her oyuncu oynadığı her maç için kumbaraya 50 YKR atacaktır. Dolayısıyla her maç lig kumbarasına 4 YTL katkıda bulunacaktır. 16 takımlı sistemde her takımın birbiriyle karşılaşması durumu 120 maç üretmektedir. Bu durumda turnuva sonunda 480 YTL birikmiş olacaktır. The House Dart Klübünün de %25 katkısıyla toplam ödül 600 YTL olacaktır. Lig sonunda oluşacak sırlama sonuda 1. olacak takım 300 YTL, ikinci 200 YTL, üçüncü ise 100 YTL ödül kazanacaktır. Ayrıca 4. 5. 6. 7. ve 8. takımlara kupa ve plaketler verilecektir.
8. Takımlar kadrolarında, sayı ve kriket MVP listelerinde ilk 20 de yer almış oyuncularan sadece 1 tane bulundurabilirler. Takımlar 10 Temmuz 2006 tarihine kadar takımlarına yeni oyuncu ekleyebilirler, bu tarihten sonra oyuncu eklemesi yapılamaz.
9. Maç ertelemesi ancak her iki takımın mutabık kalması şartı ve maçlarını aynı hafta içerisindeki lig günlerinden herhangi birinde oynanması kaydı ile gerçekleşebilir. Her iki takımında maça çıkmaması halinde maç oynanmış sayılır ve her iki takıma da 0 puan verilir.
10. Yukaridaki maddelerde kapsanmamis herhangi bir konuda karar verme yetkisi oncelikli olarak oyuncularin lehine olmak kaydiyla The House Darts Club yetkisindedir.

Türkiye'nin İlk Dart Portalı