TBBDF Atatürk Kupası Ankara’da Yapılacak

TBBDF Atatürk Kupası Ankara’da Yapılacak

Ankara önümüzdeki haftasonu Türkiye sıralamasına puan veren TBBDF Atatürk Kupası’na evsahipliği yapacak. 28 Nisan Cuma günü başlayacak olan şampiyona, Ankara Dikmen Vadisindeki Ankara Gençlik Federasyonu Spor Kompleksinde yapılacak ve 3 gün sürecek.

Şampiyonada; gündüz minikler ve gençler, akşam saat 19.00’dan itibaren ise büyük bayanlar ve büyük erkekler maçları oynanacak. Cuma ve Cumartesi günleri grup maçlarının yapılacağı şampiyonada, Pazar günü oynanacak play–off maçlarıyla şampiyon belirlenecek.

DartTR.com’a Atatürk Kupası hakkında bilgi veren Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu As Başkanı Mete Özdemirci, “Katılımcı sayısına göre federasyon tarafından şampiyona formatında değişiklik yapılabilecek” dedi.

Özdemirci, turnuvaya katılmak için lisans şartı arandığını belirterek, katılımcıların lisanslarını yanlarında getirmeleri gerektiği uyarısı yaptı. Özdemirci, “lisansı olmayan ve şampiyonaya katılmak isteyen sporcular için şampiyona sırasında lisan çıkarma konusunda kolaylık sağlanacak” diyerek, federasyonun resmi sitesinde bulunan lisans başvuru formunu doldurup, nüfus cüzdanlarının fotokopileri, 2 adet vesikalık fotoğraf ve 15 YTL harç parası ile şampiyonanın yapılacağı yere gelmelerinin yeterli olacağını belirtti.

Lisanslı sporcu sayısının, Dart Branşının Federasyon bütçesinden alacağı pay açısında önemli olduğunu vurgulayan TBBD Federasyonu As Başkanı Dr. Mete Özdemirci, “Dart oynamayı seven oyuncular Federasyon turnuvasına katılmasa dahi, ülkemizde dart sporunun gelişmesi için lisan çıkarmalıdır” dedi.

Türkiye'nin İlk Dart Portalı