ADT’den önemli açıklama: Takımlara Yeni Oyuncu Eklemeyin

Ankara Dart Topluluğu’ndan düzenlediği 6. Ankara Kulüplerarası Sayı ve Kriket liglerinin sonuna yaklaşılırken, organizasyon komitesinden yapılan açıklamada, takımların yeni oyuncu eklenmemesi gerektiği hatırlatıldı. ADT Başkanı Özlem Öğütveren’in yaptığı açıklamada, 1 Mart 2006’dan sonra takımlara eklenen oyuncuların yaptığı maçların “hükmen yenik sayılacağı” ifade edildi. 

Liglerin kurallarına göre takımlara yeni oyuncu ekleme tarihinin 1 Mart 2006’da dolduğunun hatırlatıldığı açıklamada, “1 Mart tarihine kadar oynamış tüm oyuncuların eklenmesiyle takım listeleri son halini almıştır. Bu nedenle bundan sonra yeni oyuncu oynatılmaması konusunda takımların hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz. Böyle bir durumda kurallar gereğince, adı geçmeyen oyuncunun oynadığı maçlar hükmen yenik sayılacaktır” denildi.

Açıklamada ayrıca aynı ligde iki farklı takımda oynamanın mümkün olmadığı da hatırlatılarak, “böyle bir durumda ise, yine kurallar gereğince oyuncunun ilk oynadığı takımda aldığı puanlar göz önünde bulundurulur ve ikinci oynadığı takımdaki tüm maçları hükmen yenik sayılır” uyarısı yapıldı.

Ayrıca, liglerin sonuna yaklaşılması nedeniyle takım kaptanlarının maç sonuç kağıtlarını zamanında göndermeleri konusunda daha hassas davranmaları gerektiği de vurgulandı

Türkiye'nin İlk Dart Portalı