KKTC’deki Dart Turnuvası Şenlik Havasında Geçti

1. Güzelyurt Efes Pilsen Dart Şenliği, geçtiğimiz haftasonu Buzz Bar’da yapıldı. Toplam 46 dart oyuncusunun katılımıyla gerçekleştirilen turnuvaya Türkiye’den katılan sporcular büyük başarı gösterdi.

Turnuvanın ilk gününde KKTC’li dartçılar ile Türkiye’den giden dartçıların kaynaşmaları amacıyla karışık eşleşmeli Çiftler Turnuvası’nın yapıldı. Çiftler Turnuvası’nın birinciliği, GDB sporcusu Tarık Kurdaş ile Türkiye’den Tandoğanlı Aristokratlar takımı oyuncusu Cumhur Bezirci ikilisinin oldu.
Turnuvanın ikinci gününde ise Takım maçları yapıldı. 4’er kişilik ülke takımlarının mücadele ettiği turnuvada Türkiye’yi 3 takım, Güzelyurt Darts Birliği’ni ise 5 takım temsil etti. Emre Toros, Ayhan Turalı, Bora Temizsoy, Ercüment Akyollu ve Muzaffer Büyükkaragöz’den oluşan Türkiye A takımının birinci olduğu turnuvada, Mete Özdemirci, Toğkan Edik, Kartal Erköy ve Batuhan Sağdıç’ın oluşturduğu Türkiye B takımı ikinci oldu. Varol, Hüseyin, Kurtuluş, Erdi ve Mete’nin oluşturduğu Kıbrıs A takımı ise üçüncülüğü elde etti.

Son gün gerçekleştirilen Ferdi Turnuva’yı ise Ayhan Turalı birinci, Emre Toros ikinci, Altuğ Şimşek ise üçüncü olarak bitirdi.

Türkiye'nin İlk Dart Portalı