Macaristan’a Gidecek Milli Takım Açıklandı

Macaristan’a Gidecek Milli Takım Açıklandı

26-28 Mayıs tarihlerinde Budapeşte’de düzenlenecek Macaristan Open’da Türkiye’yi temsil edecek Milli Takım açıklandı. TBBDF Dart As Başkanı Mete Özdemirci, Milli Takım’a çağrılmayan oyuncuların kendi imkanlarıyla Macaristan Open’a katılabileceklerini belirtti.

Yapılan açıklamaya göre Milli Takım:

Erkekler
Emre Toros (Kaptan)
Ayhan Turalı
Bora Temizsoy
Ercüment Akyollu

Bayanlar
Neslihan Algül
Vuslat Sayın

TBBDF Dart As Başkanı Mete Özdemirci “Milli takım oyuncularının gri pasaportlarının çıkartılması için 03 Mayıs Çarşamba gününe kadar Federasyona 5 vesikalık fotoğraf, Nüfus Cüzdanının aslı ve fotokopisi ile şahsen başvurmaları gerekmektedir.” dedi.

Macaristan Open’a birçok sporcunun kendi maddi imkanlarını kullanarak katılmak istediğini öğrendiğini belirten Mete Özdemirci, “Milli takım kafilesine katılarak kendi maddi imkanları ile Macaristan Open’da yarışmak isteyen oyunculara, kafile kurallarına uymak koşulu ile federasyonumuz tarafından gri hizmet pasaportu çıkarılmasına karar verilmiştir. Bu imkandan faydalanmak isteyen tüm bay ve bayan oyuncular 03 Mayıs Çarşamba gününe kadar Ulus’taki GSGM Genel Müdürlüğü binasının 10. katındaki TBBD Federasyonu’na 5 vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ve 70 YTL defter parası ile Halil Bahçecioğlu’na başvurmaları ve orada form doldurmaları gerekmektedir” diye konuştu. Özdemirci, kafiledeki tüm sporcuların eğer varsa daha önceden çıkardıkları pasaportları da getirmeleri gerektiğini vurguladı.

Özdemirci, sporcuların soruları için federasyonun 0312.3102060 numaralı telefonu arayarak bilgi alabileceklerini söyledi.

Milli takım Kaptanı Emre Toros Macaristan Open için yaptığı açıklamada, “İlk turnuvamız, elimizden geleni yapacağız. Sporcularımız ortalama 3 tur geçerse başarılı sayılabiliriz. İyi bir derece almamız çok zor ama imkansız değil. Macaristan Open’da ülkeler yarışmıyor, bireysel alınacak dereceler. Bu sadece bizim milli takım için Avrupa Şampiyonası öncesinde deneyim olacak” dedi.

Kafile 25 Mayıs 2006 Perşembe günü yola çıkacak, 29 Mayıs Pazartesi günü Ankara’da olacak.

Türkiye'nin İlk Dart Portalı