Güzelyurt Darts Birliği’nin Hedefi Uluslararası Turnuva

Güzelyurt Darts Birliği Başkanı Engin Porokalcıoğlu, “İleriki yıllarda hedefimiz, sadece TC ile değil diğer dünya dartcıları ile birlikte uluslararası düzeyde buluşmaktır” dedi. Güzelyurt Darts Birliği (GDB)’nin 31 Mart-01 Nisan 2006 tarihleri arasında düzenlediği 1’nci Efes Pilsen Darts Şenliği’nin ödül töreninde konuşan, Türkiye Bocce-Bowling ve Dart Federasyonu Asbaşkanı Dr. Mete Özdemirci ise en yakın zamanda Türkiye’de de benzer bir organizasyon düzenlemek istediklerini belirtti.

Güzelyurt Darts Birliği (GDB)’nin 31 Mart-01 Nisan 2006 tarihleri arasında düzenlediği ‘GDB 1’nci Efes Pilsen Darts Şenlikleri geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı. Güzelyurt Buzz Bar’da gerçekleşen ve iki gün süren GDB 1’nci Efes Pilsen Darts Şenliği’nin ardından önceki gün Güzelyurt Oteli’nde düzenlenen ödül töreninde başarı olan sporcular ödüllendirildi.

Güzelyurt Otelinde gerçekleşen ödül töreninde açılış konuşmasını gerçekleştiren GDB Başkanı Engin Portokalcıoğlu, gerçekleştirdikleri şenlikten duyduğu mutluluğu ifade etti. Porokalcıoğlu, “Türkiye’den bizleri kırmayıp iki gün misafirimiz olan TC’li kardeşlerime çok teşekkür ederim. Çok güzel dostluklar oldu ve dostluklar pekişti. İleriki yıllarda hedefimiz; sadece TC ile değil, diğer dünya dartcıları ile birlikte uluslararası düzeyde organizeler düzenlemek olacaktır.” dedi. Portokalcıoğlu son olarak, iki gün gibi kısa bir sürede gerçekleştirilen bu şenliğe katkı koyan özellikle sponsor Efes Pilsen’e, Spor Bakanlığına ve Güzelyurt Belediyesine teşekkür etti.

“BÖYLE BİR ORGANİZASYON BEKLEMİYORDUK”
Türkiye Bocce-Bowling ve Dart Federasyonu Asbaşkanı Dr. Mete Özdemirci ise; “Gerçekten çok güzel bir organizasyon oldu. Açıkçası böylesine bir organizasyon beklemiyorduk. GDB’ne ve sponsor Efes Pilsen ile Güzelyurt Oteline çok teşekkür ederiz. Bizimde şu an ilk hedefimiz en yakın bir zamanda Türkiye’de, en az bu organizasyonun karşılığını vermek istiyoruz” diye konuştu.

‘GDB 1’nci Efes Pilsen Darts Şenliği’nde dereceye giren sporculara ödüllerini vermek üzere törende hazır bulunan Güzelyurt Belediyesi Asbaşkanı Erdal Kalkan, Güzelyurt Belediyesi Müdürü Süleyman Aldağ, Efes Pilsen temsilcisi Murat Piro ve GDB Başkanı Engin Portokalcıoğlu, dereceye giren sporculara ödüllerini takdim ettiler.

Şenliğin tüm kupa ve ödüllerini Efes Pilsen’in üstlendiği ‘GDB 1’nci Efes Pilsen Darts Şenliği’nde dereceye giren sporcular şöyle:

Çiftler Turnuvası ( Doubles Tournament )
1.Tarık Kurdaş (GDB) – Cumhur Bezirci (TC)
2.Yücel Yazgın (GDB) – Ayhan Turalı (TC)
3.Kemal Aybarsel (GDB) – Hasan Özyiğit (GDB)

Dörtlü Takımsal Turnuva ( Foursomes Tournament )
1.TC ‘A’ dörtlü takımı (Emre, Ercüment, Bora, Ayhan, Muzafer)
2.TC ‘B’ dörlü takımı (Toğkan, Mete, Batuhan, Kartal)
3.GDB ‘A’ dörtlü takımı (Hüseyin, Varol, Mete, Kurtuluş, Erdi)

Ferdi Katılımlı Açık Tekler Turnuvası (Singles Open Darts Tournament)
1.Ayhan Turalı (TC)
2.Emre Toros (TC)
3.Altuğ Şimşek (TC)

‘180’ En Yüksek Sayıyı atan: Emre Toros (TC)
‘16’ En az dartsta bitiren: Emre Toros (TC)
‘115’ En yüksek sayıda bitiren: Mete Özdemirci (TC)

Türkiye'nin İlk Dart Portalı